Фурнітура, яка підкорила весь світ
Фурнітура, яка підкорила весь світ

Ми навіть не задумуємось над тим, як деякі речі спрощують нам життя.  Застібка-блискавка в наш час підкорила весь світ, її використовують в різних сферах діяльності та при виготовленні різних виробів та аксесуарів, серед  яких:

 • одяг (верхній, робочий, штани, спідниці, сукні);
 • взуття;
 • матраци, постільна білизна, м’які меблі;
 • сумки, рюкзаки, валізи;
 • тенти, палатки, чохли;
 • також, «змійка» використовується для декорування найрізноманітніших виробів.

Швейний бізнес вже неможливо уявити без цього елементу. На сьогодні пропонують блискавки купити як вітчизняні, так і іноземні виробники, різних видів, типів, кольорів та можливостей.

З чого все розпочиналось? Трішки історії

Застібка-блискавка пройшла довгий шлях перш ніж стати такою, яку ми використовуємо у сьогоденні.

У далекому 1851 році винахідник швейної машини Елайя Хоу сконструював металічну застібку, яка далеко не була схожа на сучасний варіант. Застібка-змійка у вигляді ланцюжка з крючками та отворами, які з’єднувались між собою, виявилась занадто незручною, тому ніхто і не зацікавився його винаходом.

Наступна фігура — Уітком Джадсон. Саме він отримав патент на створення так званої «застібки для взуття», сталось це 7 листопада 1891 року. До винаходу його наштовхнула проблема його друга, який при пожежі вистрибнув з вікна другого поверху рятуючи маленьку дівчинку. Внаслідок цього він отримав проблеми зі спиною, йому було важко згинатися й елементарно зашнуровувати взуття. Допомогти йому взявся Джадсон, але і його фурнітура не мала попиту через складність у користуванні.

І лише Гідеон Сандбек здійснив переворот і удосконалив винахід, створивши прообраз сьогоднішньої застібки, яка майже не змінилася з того часу. Запатентовано новий варіант блискавки було 29 квітня 1913 року.

Різноманіття вибору. Основні види блискавок

За всі роки існування було створено блискавки з різних матеріалів, із застосуванням різних технологій, з безліччю функцій, особливостей і варіацій, але принцип функціонування залишається незмінним.  Найчастіше виділяють такі види блискавок:

 • Спіральні. Зубці зроблені зі спіралі, яка поєднується зі стрічкою різними способами. Тому розділяють пришивні та ткані спіральні застібки. В першому випадку спіраль пришивається нитками до стрічки. В другому, спіраль вплітається в стрічку в процесі її виготовлення і така застібка йде суцільно тканою. Спіральна вважається найбільш затребуваною та доступною. Вона легка та універсальна, її можна зустріти на одязі, взутті, в галантерейних виробах, матрацах, туристичному спорядженні та інших. Вигідніше купувати такі блискавки оптом напряму від виробника.
 • Потаємні. Різновид спіральної блискавки. Спіраль такої застібки непомітна на лицьовій стороні та повністю ховається в шов виробу, залишаючи назовні лише невеликий замок. Найчастіше використовують при пошитті легких трикотажних виробів: суконь, спідниць, брюк тощо.
 • Литі або «тракторні». Ще один вид пластмасових застібок. Виготовляються методом лиття зубців, які можуть мати різні дизайнерські форми. Така блискавка виглядає більш грубо, але має легкий хід та достатньо міцна. Саме тому її найчастіше використовують при пошитті верхнього одягу, спецодягу, чохлів, рюкзаків, тентів тощо.
 • Металеві. Зубці застібки зажимаються на стрічці та виготовляються з кольорових металів. Має високі показники міцності. З недоліків, велика вага, тому її не варто використовувати на легкій тканині, а також чутливість металу до вологи і різних речовин:  хімічних, для чищення. Найчастіше використовується в джинсових та шкіряних виробах (взуття, сумки, куртки). Завдяки своєму привабливому вигляду її досить часто використовують для декору.

Варто згадати і рулонний тип (рулонка). Її використовують для габаритних виробів або коли не знають точні розміри. Додатково до неї можна підібрати відповідний замок (бігунок).

Елементи, з яких складається застібка

Розглянемо будову застібки-блискавки.

Обираємо блискавки оптом від виробника «Молнія»

Наша виробнича компанія «Молнія» пропонує великий асортимент продукції, а будучи виробником повного циклу, можемо виконати замовлення з різним розміром застібок та з можливістю фарбування в тон виробу. У нас вибрати та купити блискавки оптом можливо таких типів:

 • Спільна ткана застібка-блискавка типів:
 • Спільна ткана застібка-блискавка потаємна П3.
 • Лита (тракторна) застібка –блискавка типів:
 • Спіральна пришивна застібка-блискавка:

А також, широкий вибір замків до різних типів застібок, тасьма, мононитка та спеціальні блискавки (водовідштовхуюча, з лінією пришивання, широка блискавка, з маркуванням, лівостороння, ущільнена та без вільних кінців).

Крім різноманіття продукції пропонуємо індивідуальний підхід до кожного клієнта, спецпропозиції як постійним, так і новим клієнтам. Доступна ціна та доставка в будь-який куточок України та закордон стануть приємним бонусом.

Наша фурнітура для тих, хто цінує по-справжньому якісний товар, а також стабільність та надійність у партнерстві.

scrool-down