Блискавка — зручність чи елемент модного дизайну?

Блискавка — зручність чи елемент модного дизайну?

Блискавка увірвалася в наші життя і надійно закріпилася у свідомості, як функціональна, зручна застібка для одягу, взуття, аксесуарів та інших виробів.

Але у світі моди вона вже давно вийшла за рамки простої фурнітури, яка виконує лише своє пряме призначення.

Сучасні дизайнери за допомогою застібки-блискавки додають своїм колекціям унікальності, креативності та роблять її головним персонажем у своєму дизайні.

Популяризація блискавки як елементу дизайну

Здавалося б, що блискавки як елемент декору почали використовувати не так давно. Насправді ж, у 1935 році вперше було продемонстровано «відкриті» блискавки.

Эльза Скіапареллі стала першим дизайнером, яка почала використовувати застібки як елемент дизайну та продемонструвала це у своїх колекціях суконь. Вона розмістила блискавки на різних місцях виробів, навіть там, де не потрібно їх було відкривати, що було зовсім незвичайним у той час. Эльза перша показала блискавку у новому амплуа.

Роль блискавки у сучасному дизайні

У високій моді і по сьогоднішній день дизайнери активно використовують декоративні застібки-блискавки для одягу, взуття, сумок і не тільки.

Блискавки використовують у функціональних цілях і як елементом декору разом. Тут вона виглядає трохи масивно, зазвичай знаходиться в центральному місці, виділяється і привертає увагу.

Таке виконання можна зустріти у колекціях Lacoste, Gucci, David Koma, Givenchy.

Декоративні застібки з’являються на светрах та світшотах, на міні та міді спідницях від Fendi, Marni, French Connection. А Louis Vuitton використовує кілька блискавок у нижній частині штанів.

Таке декорування блискавкою не обмежується лише одягом.

Бельгійський дизайнер Ann Demeulemeester використала фурнітуру для створення головних уборів із безліччю блискавок.

Цікаві рішення з’являються і у ніші взуття, аксесуарів, спідньої білизни.

Вже давно минув той час, коли блискавка використовувалася як звичайна застібка. Сучасна мода диктує нові тренди, де блискавка привносить в образ нове дихання, додає неординарності та унікальності.

Molniya — український виробник застібок-блискавок, який не боїться креативних та нестандартних ідей та готовий втілити вашу ідею з блискавкою у реальність.

scrool-down