«Анатомія» блискавки або з чого складається застібка-блискавка?

«Анатомія» блискавки або з чого складається застібка-блискавка?

Одним із перших винахідників застібки-блискавки був Уітком Джадсон. Його застібка була призначена для взуття, але мала досить складну конструкцію. З одного боку блискавки були гачки, а з іншого петельки. Кожен такий гачок пришивався до взуття окремо, а потім зачіплявся за допомогою спеціального ключа.

Як бачимо, така блискавка дуже відрізняється від тієї, якою ми з вами звикли користуватися щодня.

Сучасна застібка-блискавка складається з двох стрічок на яких різними способами закріплені в шаховому порядку зуби або спіраль. Застібається та розстібається блискавка за допомогою замка (можете зустріти назву «бігунок», «слайдер», «собачка», все це назва однієї деталі замок).

Будова застібки-блискавки

Протягом 45 років підприємство Molniya виготовляє застібку-блискавку різних видів та типів. Всі різновиди мають однакові елементи. Ознайомимось з основними деталями застібки.

Головними елементами блискавки виступають: стрічка, спіраль/зуби та замок.

  • Стрічка це основа, на ній закріплені зуби/спіраль. Найчастіше стрічка зроблена з текстильного матеріалу, хоча, можна зустріти й інший.
  • Спіраль/зуби.
  • Замок це деталь, за допомогою якої з’єднуються та роз’єднуються обидві сторони стрічки із зубами/спіраллю.

Далі застібка оснащується додатковими елементами, без яких не зможе повноцінно функціонувати. Ці деталі різні для роз’ємної та нероз’ємної блискавки.

  • Нероз’ємна блискавка. Для того, щоб зупинити рух замка, на стрічці встановлюють зверху та знизу обмежувачі. Також у верхній та нижній частині (де немає вже спіралі) за обмежувачами залишаються вільні кінці.
  • Роз’ємна блискавка. Зверху і знизу розміщуються: направляюча (деталь, яка фіксується в коробочці), стопорна ланка (деталь, яка не дозволяє замку зісковзувати зі спіралі, а також стабілізує стрічку), підсилююча стрічка (деталь, яка ущільнює стрічку, роблячи її жорсткою). Ще один обов’язковий елемент застібки коробочка (фіксується в нижній частині).
  • Буртиком стрічки називають потовщений її край, за який кріпиться спіраль.

Детальніше на фото нижче.

Замок невід’ємна частина блискавки

Замок це той елемент застібки-блискавки, без якого вона не зможе виконувати свою пряму функцію. Основні його деталі: корпус, кришка та ручка (брелок).

  • Корпус є основною деталлю замка та забезпечує його функціонування.
  • Кришка деталь на корпусі для замків з автоматичною фіксацією. Для замків без фіксації ставлять ріг, на який одягається ручка.
  • Ручка (або брелок, більш звичайна назва для споживачів). Найчастіше саме на ручку виробники просять нанести логотип бренду. Існують також замки без цієї деталі.

Можуть бути і додаткові елементи залежно від системи фіксації. Існують такі механізми фіксації: автоматичні, напівавтоматичні, механічні або без фіксації. Так, у п’ятидетальному замку з фіксацією є ще фіксатор і пружинка.

Наочно на фото нижче.

Тільки з якісно сировиною та перевіреними постачальниками можна виготовляти застібки-блискавки, які прослужать довго та стануть незамінними для виробників різних ніш. Український виробник Molniya створює саме такі застібки. Якість наших блискавок та надійність заводу перевірено роками співпраці з вітчизняними та зарубіжними фабриками, заводами, великими компаніями у легкій промисловості, шкіргалантереї та інших галузях діяльності.

scrool-down