Як роблять блискавки для одягу?

Як роблять блискавки для одягу?

З часів винаходу перших блискавок, а це було в 1851, їх вигляд та процес створення змінювався та вдосконалювався доходячи до ідеального варіанту. Вигадували різні технології, експериментували з різними матеріалами, винаходили блискавки спеціального призначення: вогнетривкі, водостійкі тощо. Зараз, у сучасному світі можна знайти і придбати блискавки будь-якого призначення і для різного типу продукції: одягу, взуття, аксесуарів і т.д.

Зародження виробництва в Україні

На території Радянського Союзу до 1930 року практично нічого не було чути про блискавки. І лише після 30-х років почали подавати патенти на обладнання та способи виробництва блискавок. Потім фахівці почали модернізувати машини з виробництва застібок-блискавок. Почали відкриватися перші виробничі заводи, один з яких був побудований на території нині сучасної України у смт Баришівка.

Завод з виробництва застібок-блискавок в Баришівці відкрився у 1976 році та спеціалізувався на тканих спіральних блискавках. Свого часу підприємство досягло значних висот, але після розпаду СРСР втратило свою міць. І лише у 2007 році, коли єдиним власником підприємства стала компанія Credo Active Group, завод починає активно розвиватися та відновлювати колишню силу.

На сьогоднішній день «Молнія» є єдиним підприємством в Україні з повним циклом виробництва застібок-блискавок різних видів та типів. Виробничі потужності становлять близько 18 млн. метрів рулонної блискавки у рік.

Виготовлення основних складових блискавок

Технологія створення готової застібки-блискавки досить складна і включає безліч процесів. Розповімо про виготовлення такого типу застібки, як ткана спіральна блискавка, яка широко використовується для різноманітного одягу.

Основні елементи блискавки — це тасьма, спіраль та замок, далі йдуть верхні та нижні обмежувачі, підсилююча стрічка, коробочка, направляюча та інші.

Кожну деталь блискавки ми створюємо самостійно, дотримуючись всіх технологій та норм. Особливість тканинної спіральної застібки полягає в тому, що спіраль вплітається у стрічку в процесі її створення. Використовуємо для плетіння поліефірні нитки, а також поліестерову мононитку власного виробництва. З цеху ткацтва блискавку відправляють до цеху, де її намотують на бобіни і направляють на фарбування.

В окремому цеху робітники виплавляють всі деталі замка, які потім передаються  на збирання та фарбування.

Етапи складання блискавок для одягу

У цеху зі збирання комплектуються в готову застібку всі деталі. На машинах запускаються процеси з вирубки інтервалів, ставлять обмежувачі, вузол роз’єму, підсилюючу стрічку, коробочку, направляючу, одягається замок. Далі буде вирубка, де блискавку ріжуть необхідної довжини, а останнім етапом йде контроль.

Якість та надійність

За день, тиждень, місяць ми безліч разів відкриваємо і закриваємо блискавку на куртці, спортивній кофті, штанах, сукні та інших предметах гардеробу. Відповідно, застібка повинна витримувати навантаження при тривалій та частій експлуатації. Ми в «Молнія» ретельно стежимо за якістю своєї продукції, саме тому використовуємо лише якісну сировину та перевірених постачальників. А кожна партія готової блискавки перевіряється контролерами та за підсумком видається паспорт якості.

Застібка-блискавка вважається найбільш універсальною та зручною застібкою з моменту її винаходу. Її можна зустріти на найрізноманітніших речах, як функціональну блискавку або у вигляді декору. Блискавка — це продукт, який увійшов у наше життя і надійно закріпився там на довгі роки.

scrool-down